Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Lexus LS 600h L Landaulet – dla Księcia Monako

Lexus LS 600h L Landaulet Lexus LS 600h L Landaulet

Landaulet to swoiste półcabrio-półlimuzyna. Do połowy mamy do czynienia z zamkniętym nadwoziem, a dalej, nad tylną kanapą, dach jest usunięty i mamy kabriolet. Kiedyś takie pojazdy wybierały głowy państw i gwiazdorzy na przejażdżki w ciepłe, słoneczne dni. Cztery lata temu przygotowane w tej konwencji, koncepcyjne auto pokazał Maybach, a teraz o podobne rozwiązanie pokusił się Lexus.

Z okazji uroczystości zaślubin Księcia Alberta II i południowoafrykańskiej pływaczki Charlene Wittstock, która będzie mieć miejsce w najbliższy weekend, japoński producent, przy współpracy z belgijskim producentem nadwozi, firmą Carat Duchatelet, przygotował jedyną w swoim rodzaju wersję modelu LS 600h L. W aucie tym usunięto dach i słupki dachowe za plecami kierowcy i stworzono nadwozie typu landaulet. Dzięki temu poddani będą mogli oglądać ślubną parę podczas uroczystej defilady. Gdyby pogoda zechciała utrudnić życie książęcej parze, przygotowano jednoczęściowy, zupełnie przezroczysty, poliwęglanowy dach. Ma on 8 mm grubości i waży 26 kg.

Wyjątkowy Lexus po występie na książęcym ślubie trafi do muzeum. Tajemnicę jego powstania zdradza seria filmów, zamieszczonych na portalu youtube:

 

 

 

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 510 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Książę jako wielbiciel ochrony środowiska chyba lepiej wybrać nie mógł. Ciekawa furmana.
  ~Samuraj, 2011-06-27 12:01:16
 • avatar
  zgłoś
  Ślubny orszak Księcia Monako poprowadzi niezwykła, jedyna w swoim rodzaju limuzyna.
  auto motor i sport, 2011-06-27 08:47:14
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij