Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.1

Lexus NX 200t: Pierwszy Lexus z turbo

Do nie tak dawno zaprezentowanego Lexusa NX trafia nowy silnik. To 2-litrowa, turbodoładowana jednostka benzynowa, na którą niecierpliwie czekaliśmy po teście mało emocjonującego NX300h. 

Lexus NX

Już sam Lexus podkreśla, że NX wyposażony w tę nową jednostkę jest skierowany do klienteli odrobinę odmiennej, poszukującej bardziej sportowych wrażeń za kierownicą. A jeśli wierzyć temu, co mówią ludzie z Lexusa o 9 letniej pracy nad tym silnikiem, to nasze oczekiwania co do niego i apetyt na jazdę próbną nagle rosną.

Nowy motor ma zapewnić pod prawą stopą 238 KM i 350 Nm, a sprzężony z 6- biegowym „automatem” ma zużywać 7,7 l na każde 100 km przejechanych w trybie mieszanym. Wszystko to i znacznie więcej opakowane będzie dobrze już nam znanym, futurystycznym nadwoziem linii NX, z którym oswoiliśmy się przy okazji testu hybrydowej wersji, NX300h.

 

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 218 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Pod maskę futurystycznego Lexusa NX trafia nowa jednostka. Po hybrydzie przyszedł czas na 2-litrowy motor benzynowy. Ma być dynamiczniej, ale przy wciąż rozsądnym spalaniu.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Lexus-NX,18883,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-02-05 12:29:41
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij