Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Lexus RC-F świecący rytmem twojego serca

Australijski oddział Lexusa zbudował elektro-luminescencyjny model RC-F, którego nadwozie świeci w rytm bicia serca kierowcy.

Lexus RC-F jest autem wyjątkowym samym w sobie. Jego mocarna 477-konna V-ósemka, drapieżna stylistyka i fantastyczne osiągi zapewniły mu miejsce pośród samochodowej elity. Australijski oddział Lexusa dopadł jeden egzemplarz tego niecodziennego coupe i zamienił go w absolutnie unikalne auto, zajmując się jedynie jego lakierem.

Na czym polega jego niepowtarzalność? Nadwozie tego „Lexa” pomalowane zostało elektro-luminescencyjnym lakierem. Ale co w zasadzie oznacza ten pachnący czymś z pogranicza fizyki i chemii termin? Postaramy się wytłumaczyć to w możliwie najprostszy sposób.

Karoserię Lexusa pokrywa specjalny lakier amerykańskiej firmy Luminor, który świeci jasnym, błękitnym kolorem, kiedy przechodzi przez niego impuls elektryczny. Na tym jednak nie kończy się cały „bajer”. Kierowca ma założone na sobie urządzenie monitorujące pracę serca, które jest jednocześnie połączone z jednostką sterującą lakieru. Współpracujące ze sobą urządzenia tego systemu skutkują tym, że na karoserii Lexusa wyświetlana jest na żywo animacja obrazująca tempo bicia serca kierowcy. Działanie całego elektro-luminescencyjnego lakieru świetnie obrazuje nakręcony film. 

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 397 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Mierzy rytm bicia serca kierowcy i na żywo wyświetla go na elektro-luminescencyjnym nadwoziu. Takiego Lexusa RC-F przygotował australijski oddział marki.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Lexus-RC-F-swiecacy-rytmem-twojego-serca,20259,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-07-24 11:35:10
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij