Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Lexus liderem segmentu premium w USA

Choć niemieckie trio aktualnie dominuje wśród producentów z tzw. segmentu premium, to sytuacja niebawem może się zmienić. W lipcu liderem rynku USA został japoński Lexus.

Lexus NX

Gdy mówimy "segment premium", myślimy: "BMW, Audi, Mercedes". To skojarzenie poparte faktami, bo te trzy marki w skali ogólnoświatowej sprzedają najwięcej aut spośród producentów luksusowych modeli. Sytuacja niespodziewanie odwróciła się w USA, gdzie klienci wolą sprawić sobie nowego Lexusa niż któryś z niemieckich wozów.

Lipiec był w Stanach pierwszym miesiącem od wielu lat, w którym dominacja niemieckiego tercetu została przerwana. Lexusy kupiło 29 816 osób, a w skali roku popularność japońskiej marki wzrosła o 14%. Niemcy nie mają tyle szczęścia i notują progres sprzedaży o 1-2%. Czy moda na japońskie auta premium przeniesie się do Europy? Dziś ciężko to sobie wyobrazić, ale być może kult niemieckiego wozu przeminie i u nas, a zakochamy się w hybrydowych SUVach luksusowego oddziału Toyoty.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 147 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>BMW, Mercedes, Audi? Amerykanie wolą Lexusa - ponad niemiecką solidnością stawiają japońską technikę</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Lexus-liderem-segmentu-premium-w-USA,20388,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-08-11 11:57:10
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij