auto motor i sport poleca:

Lexus otwiera nową fabrykę w USA

Poleć ten artykuł:

Lexus wszedł na rynek amerykański w 1989 roku. Dopiero teraz, po 26 latach właśnie tam rusza produkcja japońskich aut.

Lexus ES 350 fabryka w USA

W Georgetown, w stanie Kentucky Toyota zainwestowała 360 mln dolarów w nową fabrykę Lexusa. Z nowego zakładu mają wyjeżdżać nowe modele ES 350. Zatrudnienie ma znaleźć tam ok. 7500 osób. Rocznie z taśm z Kentucky ma zjeżdżać 50 tys. Lexusów. To pierwsza w historii marki fabryka w USA. Do tej pory wszystkie Lexusy wyjeżdżały z japońskich zakładów.

"Ten moment napawa nas dumą. Po raz pierwszy w całości jesteśmy właścicielami fabryki, z której wyjeżdża najlepiej sprzedający się samochód w USA - Toyota Camry. Niezmiernie cieszy nas to, że teraz Lexus dołącza do naszej drużyny" - powiedział Wil James, prezes fabryki Toyota Motor Manufacturing w Kentucky.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 117 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Lexus | produkcja | USA

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (1)

Tatiana66, 22 października 2015, 21:32

Zrobiło to na mnie duże wrażenie! Widać, że firma wciąż się rozwija i próbuje trafic na rynek z ciekawymi innowacjami. W artykule http://www.mototarget.pl/news,tajemnicze_coupe_lexusa_w_tokio,20332.htmldowiedziałam się, ze na targach Tokyo Motor Show mają w planach przedstawić zupełnie nowy preototyp, który ma znacznie się różnić od poprzednich modeli :)
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij