auto motor i sport poleca:

Loeb wygrywa Argentynę

Poleć ten artykuł:

Po trzech dniach walki toczonej w niezwykle trudnych warunkach, w deszczu i mgle, Sébastien Loeb i Daniel Elena, jadący Citroënem C4 WRC, wygrali Rajd Argentyny.

Sebastien Loeb na Rajdzie Argentyny Zobacz całą galerię

Dani Sordo i Marc Martí zakończyli swoje zmagania z błotnistymi oesami, zajęciem trzeciego miejsca, na oczach wielotysięcznej publiczności. Zespół Citroën-Total wraca z Ameryki Południowej z sukcesami: Loeb wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji Kierowców Rajdowych Mistrzostwach Świata, a w klasyfikacji Konstruktorów już tylko trzy punkty dzielą Citroëna od lidera.

W ostatnim dnia rajdu jazdę bardzo utrudniał deszcz. Górskie odcinki specjalne Giulio Cesare i El Condor, były nie tylko mokre, ale i mgliste. Po pokonaniu dwóch "prawdziwych" oesów niedzielnego etapu zawodnicy mieli przed sobą już tylko ostatni przejazd superoesu i podium na mecie w Villa Carlos Paz.

W Argentynie jednym z największych wyzwań dla Sébastiena była konieczność dostosowania stylu jazdy do posiadanych opon. Organizator nie pozostawił zawodnikom wyboru, a dostępne opony Pirelli okazały się za twarde na mokrą, rozmiękłą nawierzchnię. Nic dziwnego, że 39 zwycięstwo Loeba i Eleny, odniesione w warunkach, gdy do braku przyczepności dochodziły miejscami kłopoty z widocznością, sprawia im szczególną radość.

źródło: Citroen

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, suv-5, van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Loeb | Elena | Citroen | C4 | rajd Argentyny

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij