auto motor i sport poleca:

Lotus Exige Scura – powstanie tylko 35 sztuk

Poleć ten artykuł:

Zobacz całą galerię

Pod wodzą nowego, malezyjskiego właściciela, Lotus szykuje nowość na Tokio Motor Show. Będzie to seria limitowana modelu Exige - Exige Scura. Scura to włoskie słowo tłumaczone na "ciemny" i wystarczy spojrzeć an auto by zgadnąć do czego nawiązuje. Matowy, czarny lakier wykończony został trzema pasami w błyszczącej czerni. Auto wygląda trochę jak myśliwiec stealth. Pewnie właśnie dlatego, na rynku japońskim będzie nazywał się właśnie Exige Stealth.

Nadwozie otrzymało kilka elementów wykonanych z włókna węglowego, m.in. przedni spoiler, wloty powietrza i tylny spoiler. We wnętrzu również wykorzystano ten materiał przy konstrukcji foteli i konsoli środkowej.

Do napędu auta służy silnik o pojemności 1,8 litra, wspierany kompresorem. Produkuje on 260 KM mocy i 236 Nm momentu obrotowego. Auto wyposażone zostało w sześciobiegową, manualną skrzynię biegów. Scura przyspiesza do setki w 4,1 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 245 km/h.
Powstanie tylko 35 sztuk, zamówienia będą przyjmowane od jutra.

Tagi: Lotus | Exige | Scura | Tokio Motor Show 2009 |

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij