auto motor i sport poleca:

MG reaktywacja

Poleć ten artykuł:

MG6 Zobacz całą galerię

Nowe auto to pięciodrzwiowy liftback, mający przyciągnąć do siebie klientów szukających samochodu z charakterem i o ładnej, oryginalnej sylwetce nadwozia. Produkcja MG6 rozpocząć się ma w przyszłym miesiącu w nowej fabryce marki w chińskim Lingang.

Auto od 2010 roku ma powstawać w angielskim Birmingham. "To będzie krok milowy dla ikony, jaką w Anglii jest MG" - twierdzi Guy Jones, szef sprzedaży i marketingu MG w Wielkiej Brytanii. Ale czy auto znajdzie wystarczająco dużo nabywców, by utrzymać produkcję MG na wyspach?

MG6 napędzane będzie 1,8-litrowymi silnikami benzynowymi bez i z turbodoładowaniem. Słabszy wariant dysponuje mocą 133 koni mechanicznych i maksymalnym momentem obrotowym o wartości 183 Nm, natomiast mocniejszy - 160 końmi mechanicznymi i 214 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Ciekawostką jest, że MG6 powstało na zmodernizowanej płycie podłogowej Rovera 75, co ma mu pomóc w otrzymaniu porządnej oceny w testach zderzeniowych Euro NCAP. Przypomnijmy, że Rover 75 w 2001 roku zapracował na 4 gwiazdki.

 

Tagi: MG | MG6 | nowy model

Oceń artykuł:

1,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij