Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

MLC – będzie konkurent BMW X6?

Mercedes MLC

BMW sprzedało do końca ubiegłego roku 100 tysięcy egzemplarzy początkowo mocno krytykowanego modelu X6. Mercedes stwierdził, że tego wyniku nie można lekceważyć i szykuje odpowiedź. Jego model miałby się nazywać MLC - Mercedes Coupe Crossover - i powstać na bazie Klasy ML, ze stylistycznym nawiązaniem do CLS. Oczywiście miałaby powstać również wersja firmowana przez AMG - z 544-konną jednostką pod maską. Moc ta miałaby być przekazywana na wszystkie koła.

Auto ma szanse pojawić się w sprzedaży w okolicach 2014 roku, miałoby być budowane w amerykańskiej fabryce Mercedesa w Tuscaloosa. Póki co nie wiadomo, ile będzie kosztować, prawdopodobnie cena będzie startować z poziomu 60 tysięcy euro.

 Mercedes MLC

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  O kurcze, wygląda wręcz rewelacyjnie. Nie wiem czy tak będzie wyglądać (jeśli Merc faktycznie zdecyduje się na ten krok) wersja produkcyjna, ale bardzo bym chciał. Design moim zdaniem dużo ładniejszy niż X6, w którym nie podoba mi się ta tylna "półka". Trzymam kciuki i mam nadzieję, że Mercedes wprowadzi ten plan w życie.
  ~Samuraj, 2011-08-26 11:16:05
 • avatar
  zgłoś
  Podobno Mercedes też chce mieć swojego crossovera coupe.
  auto motor i sport, 2011-08-26 08:54:57
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij