auto motor i sport poleca:

Maluch Vs. Ferrari na torze Nürburgring

Poleć ten artykuł:

Fiat 126p, Ferrari, 458, Maluch, Nurburgring Zobacz całą galerię

Podczas trzydniowej imprezy właściciele supersamochodów będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na najbardziej znanym torze Europy. Ostatniego dnia będzie miał miejsce najciekawszy pojedynek. "Maluch" zmierzy się w walce na śmierć i życie z Ferrari 458. Zadaniem obu pojazdów będzie wykręcenie jak najlepszego czasu na Północnej Pętli. Wprowadzono jedno ułatwienie dla Fiata - Ferrari będzie musiało pokonać dwa okrążenia, a "Maluch" - jedno.

By porównanie miało jakikolwiek sens przygotowaniem Fiata zajął się poznański serwis AUTIM. Po kuracji w tej firmie silnik "Malucha" ma moc 35 KM i otrzymał "krótką" skrzynię biegów. Dla lepszego prowadzenia auto wyposażono w zawieszenie Bilstein, a dla bezpieczeństwa - w klatkę bezpieczeństwa.

Za kierownicą "Malucha" usiądzie doświadczony kierowca wyścigowy, vice mistrz Polski Kia Lotos Cup 2009 - Maciej Kopański. Ferrari poprowadzi prywatny właściciel, który dopiero odebrał swoje cacuszko z salonu, ale nie ma wątpliwości, że zdmuchnie 126p z toru.

Sposobem na pokonanie Ferrari mają być własności trakcyjne, dzięki którym auto będzie utrzymywać stałą prędkość na torze. Czy 35-konny Maluch będzie w stanie przejechać 21 km toru w czasie krótszym niż 570-konne Ferrari przejedzie 42 km? Dowiemy się za tydzień.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Fiat 126p | Ferrari | 458 | Maluch | Nurburgring

Oceń artykuł:

3,40

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij