auto motor i sport poleca:

Mantis: „pająk” z silnikiem diesla

Poleć ten artykuł:

Wygląda jak pojazd z filmu science fiction lub wielki hydrauliczny pająk – poznajcie Mantisa, największego robota z sześcioma nogami na świecie.

Zobacz całą galerię

4 lata zajęło firmie Micromagic Systems skonstruowanie chodzącego robota, do którego zmieści się człowiek. Mantis to terenowe, hmm, urządzenie, które może być operowane z kabiny lub zdalnie. Waży on 1900 kg, ma 2,8 metra wysokości i jest napędzany 2,2-litrowym silnikiem diesla o mocy 50 KM.

Aby być precyzyjnym, silnik napędza hydrauliczne „odnóża” Mantisa, które z kolei, jak u pająka, wprawiają go w ruch. Cały ten zestaw wygląda tak, jakby przejście przez puszczę Amazonii było dla niego wyjściem po bułki.

Jest jednak pewien problem – Mantis nie jest sprinterem. Wręcz przeciwnie, jego tempo można określić jako żółwie, gdyż rozpędza się jedynie do 1 km/h. Twórcy są jednak przekonani, że możliwe jest podwojenie lub potrojenie tej prędkości.

Na razie powstał po to, by zbadać zainteresowanie i uczestniczyć w imprezach jako „maskotka”. Kiedy jednak wyruszy na łowy, stanie się maszynką nie do zatrzymania. Oglądnijcie filmik z prezentacji poniżej.

amis

Tagi: Mantis | robot

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (5)

airmatic, 6 kwietnia 2013, 09:00

Może jeszcze ganiać za panią minister (ministrą) sportu :D Poczekaj na finisz kolarskiego wyścigu amatorów z Węgier do Polski - jak na ostatnich 5 kilometrach wsiądzie na rower :P

Samuraj, 5 kwietnia 2013, 19:05

Dwie Anny Muchy na godzinę - jaka szkoda, że ona w Polsce jest tylko jedna :(   Nie znałem Cię od tej strony. :P

eri, 5 kwietnia 2013, 16:46

Może jeszcze ganiać za panią minister (ministrą) sportu :D

airmatic, 5 kwietnia 2013, 13:07

Dwie Anny Muchy na godzinę - jaka szkoda, że ona w Polsce jest tylko jedna :(

Samuraj, 4 kwietnia 2013, 19:36

Ciekawe jaki ma zasięg. :P
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij