auto motor i sport poleca:

Maserati wstrzymuje produkcję... na tydzień

Poleć ten artykuł:

Należące do koncernu FCA Maserati przechodzi ciężkie czasy. Na luksusowe i sportowe modele spod znaku trójzębu nie ma dużego popytu. To zmusiło szefostwo do wstrzymania produkcji.

Maserati Quattroporte S

Przez niezbyt dużą sprzedaż i mały popyt na auta Maserati, włoska marka postanowiła wysłać ponad 2000 pracowników na przymusowy urlop. W pierwszym tygodniu listopada z fabryki nie wyjedzie ani jedno nowe Maserati. Czy to oznacza początek problemów?

Według szefa marki, Haralda Westera wstrzymanie produkcji zostało spowodowane niewielką ilością zamówień z Chin. Z takiego samego powodu, produkcję wstrzymano też w zeszłym miesiącu. Sprzedaż modeli Ghibli i Quattroporte spadła o 13%, co spowodowało 30-procentowy spadek przychodów operacyjnych w kwocie 43 mln euro.

Podczas tygodniowej przerwy Maserati chce przerobić linię produkcyjną tak, aby można szybko wdrożyć nowy model Levante, który zadebiutuje w przyszłym roku. Ma to być przełomowy samochód dla włoskiej marki, który ma ją podźwignąć.

Tagi: Maserati | produkcja

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij