auto motor i sport poleca:

Masz opancerzone auto? Wywieź je do Meksyku

Poleć ten artykuł:

BMW X5 Security Plus Zobacz całą galerię

Od 2006 roku walka rządu meksykańskiego z gangami narkotykowymi i potyczki pomiędzy samymi przestępcami pociągnęły za sobą już ponad 33 tysiące ofiar. Wobec rosnącego zagrożenia wzrósł popyt na opancerzone samochody - w 2010 roku rynek ten wzrósł o 20 procent, a do klientów trafiło ponad 1900 samochodów, które przetrwają zarówno ostrzał z broni palnej, jak i wybuch niewielkiego ładunku wybuchowego.

Przygotowanie auta do przetrwania w takich warunkach nie jest tanie - trzeba szykować na nie około 120 tysięcy dolarów. Ale jak widać - są chętni.

Pojazdy takie ma w swojej ofercie m.in. BMW. W galerii obok prezentujemy kilka zdjęć modelu X5 Security Plus, który jest przygotowywany w Meksyku. Ma kuloodporne szyby i panele karoserii, wzmocnione zawieszenie z oponami typu run-flat, wbudowany system łączności i ostrzegawcze syreny. Pod maską - 4,8-litrowe V8. Mimo dodatkowych kilogramów auto przyspiesza do setki w 8,2 sekundy i rozpędza się do 180 km/h.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 671 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij