auto motor i sport poleca:

Maybach Brabus - Sztuka dla sztuki?

Poleć ten artykuł:

Wydawać by się mogło, że samochód taki jak Maybach ma wszystko, o czym jego właściciel mógłby zamarzyć. Firma Brabus udowodniła, że nawet superauto nadaje się do tuningu.

Maybach Babus Zobacz całą galerię

auto motor i sport 6/2004

A jednak stało się. Mimo że zdania do ostatniej chwili były podzielone. "Nie, on tego nie zrobi. - Zrobi, zrobi, sam zobaczysz." Więc teraz można zobaczyć - Bodo Buschmann, szef firmy tuningowej Brabus z Bottrop, wziął na warsztat naprawdę dużą sztukę. Choć trudno to sobie wyobrazić, przedmiotem uszlachetniania stał się Maybach.

Operacja taka rodzi jednak- że problemy językowe. Brakuje słów, a przymiotniki i przysłówki mają tylko po trzy stopnie. Czy można ulepszyć coś, co już jest najlepsze? Powiększyć największe? Wzmocnić najmocniejsze? Do tej pory Maybacha określano w samych superlatywach, więc skala się wyczerpała. Praktyka konstruowania samochodów przerosła językową teorię.

Sam obiekt rozważań zapewne nie zdaje sobie sprawy z wagi, czy w ogóle z istnienia problemu. Na swoich 21-calowych kołach, o wartości dobrze wyposażonego Golfa każde, toczy się dostojnie przez Zagłębie Ruhry. 6,3-litrowy dwunastocylindrowy silnik, który Brabus dopieścił wcześniej w Mercedesach klasy S i SL 600, mruczy zadowolony niczym świeżo najedzony lew.

Podczas gdy pan Buschmann spokojnym głosem peroruje o odwadze i wierze we własne siły, których wiele było trzeba, by poddać tuningowi Jego Wysokość Maybacha, za oknami bezgłośnie przepływają robotnicze osiedla. Wypucowane domki i chodniki wyglądają jednak zupełnie inaczej, niż w czasach, gdy w okolicy tej naprawdę wydobywano węgiel.

Dziś z Zagłębia pozostała tylko nazwa, a klasa robotnicza w dawnym znaczeniu tego pojęcia zanikła. Luksusowy liniowiec dla superbogaczy przyciąga zatem spojrzenia zabarwione bardziej ciekawością niż klasową wrogością. Po części wynika to zresztą z niezbyt rzucającego się w oczy wyglądu Maybacha z Bottrop.

Tagi: Maybach | Brabus | limuzyna

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij