Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Maybach – to jeszcze nie koniec

Mercedes Ocean Drive Mercedes Ocean Drive

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, planowany do wprowadzenia do sprzedaży w 2014 roku Mercedes klasy S nie będzie oznaczał zakończenia produkcji aut marki Maybach. Póki co Maybach sprzedaje jedynie 300 aut rocznie, ale planuje w niedługim czasie stać się realnym konkurentem Bentleya i Rolls-Royce'a. Firma liczy na rosnące zainteresowanie ze strony klientów z Chin i Ameryki Północnej.

Niedługo po premierze nowej S-klasy powinniśmy zobaczyć także nowy model Maybacha. Ma być dostępny w kilku wariantach nadwoziowych - również w wersji przedłużonej, jako czterodrzwiowe coupe, czy przedłużony kabriolet (nawiązujący do pokazanego w galerii koncepcyjnego Mercedesa Ocean Drive). Mówi się, że do standardowego silnika V12 o pojemności 6 litrów i mocy 630 KM dołączy silnik elektryczny o mocy 20 KM pozwalający na przejechanie w trybie bezemisyjnym do 16 km.

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  S - klasa S - klasą, Maybach Maybachem, ale jaki sens ma wprowadzenie silnika, na którym przejedziemy 16 km? Chyba tylko po to go tam umieszczą, żeby "zieloni" zbytnio się nie czepiali. Ot tak dla proformy.
  ~Samuraj002, 2010-09-02 16:32:23
 • avatar
  zgłoś
  Nowa S-klasa Mercedesa nie musi oznaczać końca Maybacha.
  auto motor i sport, 2010-09-02 08:21:38
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij