auto motor i sport poleca:

Mazda 2 - World Car Of The Year!

Poleć ten artykuł:

Mazda 2 Zobacz całą galerię

Niewielkie, japońskie auto wybrane zostało spośród 39 konkurentów przez 47 jurorów World Car Of The Year z 24 krajów. W styczniu bieżącego roku wytypowali oni finałową dziesiątkę aut.

"Nowa wersja Mazdy 2 to kompletnie odmieniony samochód zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Klienci wybiorą Mazdę 2 ze względu na bardzo atrakcyjny wygląd i świetne wyposażenie standardowe za przystępną cenę" - tak o zwycięzcy powiedzieli jurorzy plebiscytu.

Za plecami Mazdy uplasowały się Ford Mondeo i Mercedes klasy C. W poprzednich latach pierwsze miejsca przyznawano Lexusowi LS460 (w 2007 roku), BMW serii 3 (w 2006 roku) oraz Audi A6 (w 2005 roku).

Ponadto, przyznano nagrodę BMW 118d w kategorii World Green Car Of The Year (na najbardziej ekologiczne auto) oraz Audi R8 jednocześnie w kategorii World Car Design Of The Year (na najatrakcyjniej stylizowane auto) i World Performance Car (samochód o najlepszych osiągach).

Źródło: Wolrd Car Of The Year

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 54 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mazda | 2 | World Car Of The Year

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij