auto motor i sport poleca:

Mazda 3 MPS - sportowiec pełną gębą

Poleć ten artykuł:

Mazda 3 MPS Zobacz całą galerię

Najważniejsze dane w jej przypadku brzmią następująco - 260 koni mechanicznych, 380 Nm przy 3000 obr/min, 6,1 sekund potrzebne na przekroczenie granicy 100 km/h i prędkość maksymalna 250 km/h.

Pod maską nowego MPS-a pracuje ten sam 2,3-litrowy silnik, co u poprzednika. Ma więc 16 zaworów, cztery cylindry, bezpośredni wtrysk paliwa i turbosprężarkę. Mazda zaznacza, że jednostka napędowa została zmodernizowana, dzięki czemu lepiej reaguje na gaz i zużywa o 0,5 litra paliwa na 100 km mniej niż u poprzednika, czyli średnio 7,5 litra na 100 km.

Ale przeciętny użytkownik tego auta raczej rzadko będzie starał się jeździć w stylu eco, a znacznie częściej będzie próbował jego możliwości w czasie ostrej jazdy po zakrętach. Dlatego też oraz dla jak najlepszej trakcji ten przednionapędowiec otrzymał porządny mechanizm różnicowy o ograniczonym tarciu oraz bardziej wydajne hamulce i sportowe zawieszenie.

W klasie kompakt, gdzie przed chwilą zaprezentowany został Ford Focus RS oraz Renault Megane RS, szykuje się więc zażarty bój o to, który na drodze potrafi pojechać lepiej.

Mazda 3 MPS do sprzedaży w Polsce trafi jesienią tego roku. 

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mazda | 3 | MPS | nowy model | Genewa 2009

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij