auto motor i sport poleca:

Mazda 3 - nowy silnik diesla

Poleć ten artykuł:

Turbodoładowana jednostka wysokoprężna Skyactiv-D 1.5 litra to nie jedyna nowość. Mazda wprowadza do gamy "trójki" limitowaną wersję "Enso".

Nowa jednostka trafi zarówno do wersji sedan, jak i hatchback modelu "3". Silnik z rodziny Skyactiv-D 1.5 ma 105 mocy oraz spełnia restrykcyjne normy emisji spalin, oznaczone jako Euro6. W nowej jednostce udało się uzyskać współczynnik sprężania 14,8:1 i zamontowano turbinę o zmiennej geometrii. Mazda podaje zużycie paliwa na poziomie 3,8 l/100 km, a emisja CO2 wynosi 99 g/km. W silniku zastosowano również nową technikę Natural Sound Smoother, którą obniżyła hałas i wibracje silnika.

Ofertę modelową w tym roku poszerzona również o limitowaną wersję Mazdy 3 hatchback o nazwie "Enso". Samochód wyróżniają ciemne 18-calowe felgi, skórzano-zamszową tapicerką w czarnym kolorze z czerwonymi przeszyciami. W standardzie znajdziemy m.in. kamerę cofania oraz radio cyfrowe.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mazda 3

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij