auto motor i sport poleca:

Mazda Kazamai Concept - sztuka designu

Poleć ten artykuł:

Zobacz całą galerię

Kazamai Crossover ma zastąpić w niedalekiej przyszłości model CX-7. Auto ma długość 4520 mm i szerokość 1930 mm, czyli niewiele więcej niż wymiary Mazdy 3. 

Samochód ma wyznaczać standardy w dziedzinie aerodynamiki. Współczynnik oporu powietrza ma być o 10% niższy niż w przypadku konkurentów. Osiągnąć to można dzięki nisko przeprowadzonej linii dachu, specjalnemu panelowi i tylnemu dyfuzorowi.   

Stylistyka auta jest typowo japońska - łagodne linie przechodzą w ostrzejsze kąty, uwagę przykuwają drzwi otwierane do góry, duża powierzchnia dachu i bardzo krótki tył.  

Inżynierowie opracowują obecnie 2,0-litrowy silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem, który będzie przenosił moc na wszystkie koła poprzez 6-biegową, automatyczną skrzynię biegów.

Również miejsce prezentacji nie jest przypadkowe. Rosja to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się rynków świata. Sprzedaż Mazdy w ciągu 4 lat powiększyła się tam o 500%!  

Źródło: worldcarfans

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 54 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mazda | Kazamai | Concept | Crossover

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij