auto motor i sport poleca:

Mazda Minagi – będzie nowy crossover

Poleć ten artykuł:

Mazda Minagi Zobacz całą galerię

Nowy pojazd japońskiego producenta nazywa się Minagi i ma być zapowiedzią nowego modelu, który w wersji produkcyjnej zobaczymy być może jeszcze pod koniec bieżącego roku. Minagi przygotowano według filozofii stylistycznej nazwanej "Kodo", co tłumaczone jest jako "istota ruchu". Mieliśmy już okazję oglądać projekt wykonany w jej nurcie - był to koncept Shinari, który zebrał doskonałe oceny podczas zeszłorocznego Paris Motor Show.

Producent nie zdradza szczegółów dotyczących nowego konceptu, wspomina tylko, że wykorzystano w nim pełnię możliwości jaką daje najnowsza generacja układów napędowych SKYACTIV. Pod maską znajdzie się więc bardzo oszczędny silnik i kompaktowa ręczna skrzynia biegów o obniżonym współczynniku tarcia wewnętrznego, a cały pojazd mocno odchudzono dzięki wykorzystaniu stali o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie oraz optymalnych materiałów spajających.

Jak auto będzie prezentować się na żywo i kiedy poznamy jego wersję produkcyjną - o tym przekonamy się w marcu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 54 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mazda | Minagi | Genewa 2011

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij