auto motor i sport poleca:

Mazda Takeri - taka będzie nowa "szóstka"?

Poleć ten artykuł:

Mazda Takeri Zobacz całą galerię

Koncepcyjny model TAKERI wykorzystuje nowy język designu Mazdy, KODO - Dusza Ruchu - i pokazuje nową linię stylizacji sedanów. Możemy więc przypuszczać, że wiele nawiązań do Takeri znajdziemy w kolejnej generacji modelu "6". Nie brakuje również podobieństw do ostatniej nowości Mazdy, która również zostanie pokazana w Tokio - modelu CX-5.

Pod atrakcyjną karoserią kryją się rozwiązania należące do technologii Skyactiv, w tym zastosowany po raz pierwszy w Maździe układ hamulcowy z odzyskiem energii. Przetwarza on energię kinetyczną na elektryczną podczas hamowania i przechowuje ją w kondensatorach do późniejszego wykorzystania w urządzeniach elektrycznych pojazdu, co przyczynia się do obniżenia obciążenia silnika i zużycia paliwa. To - w połączeniu z nowym silnikiem diesla SKYACTIV-D, systemem Mazda i-stop, nowymi lekkimi, aerodynamicznymi elementami i konstrukcją podwozia - umożliwia modelowi Mazda TAKERI osiągnięcie bardzo niskiego zużycia paliwa przy dobrych osiągach i wysokim poziomie komfortu.

42. Targi Motoryzacyjne w Tokio odwiedzą bramy dla zwiedzających 3-go i potrwają do 11-go grudnia. To informacja na wypadek, gdyby któryś z naszych Czytelników przypadkiem znalazł się w Japonii i nie wiedział co zrobić z wolnym czasem.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 54 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mazda | Takeri

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij