auto motor i sport poleca:

Mazda rozpoczyna transport aut Koleją Transsyberyjską

Poleć ten artykuł:

Zobacz całą galerię

W ten sposób stanie się pierwszym producentem samochodów, który będzie regularnie korzystać z tego systemu transportu. Kolej uzupełni dotychczasowe dostawy z Japonii, skracając czas transportu do Rosji do 30 dni.

Decyzja ta zapadła po trzech udanych próbach przewozów, przeprowadzonych od września ubiegłego roku. Wymagały one zaangażowania specjalnie monitorowanych samochodów testowych i wybudowania nowych terminali wzdłuż trasy przejazdu. Testy były owocem doskonałej współpracy pomiędzy Kolejami Rosyjskimi, a firmą RailTransAuto (RTA), kolejowym operatorem logistycznym Mazdy. 

Samochody będą przewożone na liczącej około 9,3 tys. kilometrów trasie z miejscowości Zarubino (w pobliżu Władywostoku) - do której trafiają na pokładach statków z Hiroszimy - do Moskwy specjalnymi pociągami, złożonymi z 37 zamkniętych wagonów. Czas dostawy do rosyjskiej stolicy będzie wynosił zaledwie 10 dni, czyli tyle samo, ile dojazd pociągiem pasażerskim.  

Źródło: samar

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 103 566 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, minibus-4, mixt-4, rama-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mazda | Transporter | Kolej Transsyberyjska

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij