auto motor i sport poleca:

Mazda zaczyna odświeżanie gamy

Poleć ten artykuł:

Mazda Takeri Zobacz całą galerię

Na wieść o śmiertelnym wypadku Hanny Mostowiak, która zginęła za kierownicą Mazdy 626 GE, japoński koncern postanowił zająć się intensywnym unowocześnianiem swoich modeli. Do CX-5, który w przyszłym roku wjedzie do salonów, niebawem dołączą nowe generacje modeli dobrze znanych z naszych ulic. Jeszcze w 2012 roku zobaczymy Mazdę 6, inspirowaną koncepcyjnym modelem Takeri, który Japończycy zaprezentują niebawem podczas Tokyo Motor Show. Później dołączą do niej nowe generacje modeli 3, MX-5 i CX-9.

Wszystkie nowe modele przygotowane zostaną z zastosowaniem technologii Skyactiv. Nowe rozwiązania obejmują silniki, skrzynie biegów, nadwozia oraz podwozia, które będą wprowadzane do gamy Mazdy od 2011 r., przynosząc zmniejszenie zużycia paliwa oraz emisji dwutlenku węgla we wszystkich modelach. I to bez zastosowania układów hybrydowych. Celem jest obniżenie zużycia paliwa w samochodach Mazdy o 30% przed rokiem 2015 (w porównaniu z danymi z 2008 r.). Więcej o tej technologii przeczytasz tutaj.

źródło: autonews.com

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 54 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mazda

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij