auto motor i sport poleca:

Mazzanti Evantra Millecavalli - 1000 KM pod maską

Poleć ten artykuł:

Kilka dni temu w Turynie zaprezentowano nowy model Mazzanti, który zabrał LaFerari tytuł najmocniejszego supersamochodu produkowanego we Włoszech. 

Zobacz całą galerię

Pierwsze obrazki modelu Evantra Millecavalli pojawiły się w maju, ale dopiero teraz auto miało swój oficjalny debiut w Parco Valentino, które jest idealnym miejscem do prezentacji włoskiego dzieła sztuki.

Producent postanowił zdradzić wszystkie detale, które do tej pory były tematem szerokiej dyskusji. Auto skrywa pod maską silnik V8 o potężnej pojemności 7,2 litra. Jednostka jest wspomagana przez dwie turbosprężarki, dzięki którym motor generuje maksymalną moc 1000 KM i do tego 1200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto rozpędzi się do 402 km/h, a za jego hamowanie odpowiadają karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe. Napęd jest przekazywany na koła poprzez sześciobiegową skrzynię sekwencyjną.

Włoski supersamochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,7 sekundy. Producent zapowiedział produkcję zaledwie 25 ręcznie montowanych egzemplarzy. Każdy z nich będzie kosztował dużo więcej niż standardowy model Evantra kosztujący ponad 940 tys. dolarów.

Tagi: Mazzanti | Mazzanti Evantra Millecavalli

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij