auto motor i sport poleca:

McLaren 650S GT3 - wyścig do Genewy

Poleć ten artykuł:

Auto zasila silnik biturbo o pojemności 3,8 l, dobrze znany wszystkim fanom McLarena. Co ważne, 650S GT3 w zeszłorocznej specyfikacji wygrało 12-godzinny wyścig Bathurst.

Zobacz całą galerię

McLaren 650S GT3, którego zobaczymy na targach w Genewie to pojazd przygotowany według specyfikacji FIA GT3 na sezon 2016. Auto charakteryzuje się masą 1240 kg oraz mocą ok. 500 KM. Dokładne dane techniczne nie są znane, gdyż nikt z producentów nie chce ujawniać mocy samochodów, skoro nie jest to wymagane. 650S GT3 posiada homologowaną przez FIA klatkę bezpieczeństwa oraz system gaśniczy. Silnik V8 3,8 l biturbo współpracuje z 6-biegową skrzynią sekwencyjną.

Potężny tylny spojler, dodatkowe lotki po bokach przedniego zderzaka oraz maksymalnie wybebeszone wnętrze to tylko niektóre cechy McLarena 650S GT3. W wyścigach każdy kilogram masy ma ogromne znaczenie, więc w aucie pojawiły się m.in. szyby boczne wykonane z tworzywa, a drzwi pozbawiono wewnętrznych klamek, które zastąpiono parcianymi pasami.

Wraz z odsłonięciem nowego auta w klasie GT3, McLaren ogłosił, że jego fabryczny zespół zasili 24-letni Côme Ledogar, który dołączy do Roba Bella i Alvaro Parente. W miniony weekend załoga McLarena 650S GT3 #59 (Shane van Gisbergen, Alvaro Parente i Jono Webb) 2015 wygrała 12-godzinny wyścig Bathurst.

Tagi: McLaren | McLaren 650S | genewa2016

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij