auto motor i sport poleca:

McLaren MP4-12C GT3 – da popalić!

Poleć ten artykuł:

McLaren MP4-12C GT3 Zobacz całą galerię

Z zewnątrz pojazd wyróżnia się sporych rozmiarów spoilerem z tyłu, dyfuzorem, nowymi progami oraz dokładką przedniego zderzaka. Większość tych elementów wykonano z włókna węglowego - wszystko w imię jak najniższej masy, a co za tym idzie lepszych czasów wykręcanych na kolejnych okrążeniach różnorodnych torów.

Do napędu McLarena służy ośmiocylindrowa jednostka o pojemności 3.8-litra, która została przygotowana na potrzeby wyścigów. Producent jak na razie nie podaje dokładnej specyfikacji tej wersji motoru, ale wiadomo, że będzie on współpracował z ultraszybką skrzynią Ricardo obsługiwaną manetkami przy kierownicy.

Ponadto samochód wyposażono w zawieszenie z typowo sportowymi nastawami oraz wzmocnione hamulce. Główny kierowca testowy modelu GT3, Chris Goodwin, mówi, że auto przygotowano ze szczególną dbałością o szczegóły po to, by klienci, którzy się zdecydują na zakup GT3 otrzymywali w pełni dopracowany, gotowy samochód, którym mogą od razu ruszać na tor. Póki co wyścigowe MP4-12C przechodzi cykl testów na torach Europy, ale już w 2012 roku trafi do pierwszych klientów.

Patryk Rudnicki
 

Tagi: McLaren | MP4-12C | GT3

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij