Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

McLaren MP4-24 gotowy do walki!

McLaren Mercedes MP4-24 McLaren Mercedes MP4-24

"To największe zmiany w przepisach od 15 lat" - powiedział szef McLarena Ron Dennis. Dlatego też bolid zespołu McLaren Mercedes zdecydowanie różni się od modelu, ścigającego się w zeszłym roku.

MP4-24 napędzane jest 2,4-litrową jednostką V8, oznaczoną jako typ FO108W, która w tym sezonie będzie musiała wytrzymać nie dwa, jak w roku 2008, a trzy wyścigowe weekendy. Oczywiście, w nowym McLarenie zamontowany został też system KERS.

Podobnie, jak w zeszłym roku, barwy zespołu McLaren Mercedes reprezentować będą aktualny mistrz świata Lewis Hamilton oraz Heikki Kovalainen, który poprzedni sezon zakończył na słabej, jak na możliwości pojazdu, siódmej pozycji.

Nowe MP4-24 na tor wyjedzie już jutro, a w przyszłym tygodniu będzie testowane na nowiutkim Autodromo do Algarve wraz z Ferrari, Renault, Toyotą i Williamem. Na początku do auta wsiądzie Pedro de la Rosa - kierowca testowy zespołu McLaren Mercedes.

Źródło: McLaren

 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Po Toyocie, która wczoraj przedstawiła swoją najnowszą wyścigową broń, dziś swój nowy model zaprezentował także McLaren Mercedes.
    auto motor i sport, 2009-01-16 15:24:46
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij