auto motor i sport poleca:

McLaren MP4-24 gotowy do walki!

Poleć ten artykuł:

McLaren Mercedes MP4-24 Zobacz całą galerię

"To największe zmiany w przepisach od 15 lat" - powiedział szef McLarena Ron Dennis. Dlatego też bolid zespołu McLaren Mercedes zdecydowanie różni się od modelu, ścigającego się w zeszłym roku.

MP4-24 napędzane jest 2,4-litrową jednostką V8, oznaczoną jako typ FO108W, która w tym sezonie będzie musiała wytrzymać nie dwa, jak w roku 2008, a trzy wyścigowe weekendy. Oczywiście, w nowym McLarenie zamontowany został też system KERS.

Podobnie, jak w zeszłym roku, barwy zespołu McLaren Mercedes reprezentować będą aktualny mistrz świata Lewis Hamilton oraz Heikki Kovalainen, który poprzedni sezon zakończył na słabej, jak na możliwości pojazdu, siódmej pozycji.

Nowe MP4-24 na tor wyjedzie już jutro, a w przyszłym tygodniu będzie testowane na nowiutkim Autodromo do Algarve wraz z Ferrari, Renault, Toyotą i Williamem. Na początku do auta wsiądzie Pedro de la Rosa - kierowca testowy zespołu McLaren Mercedes.

Źródło: McLaren

 

Tagi: McLaren | MP4-24 | nowy model | Kovalainen | Hamilton | de la Rosa

Oceń artykuł:

3,30

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij