Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

McLaren – nowy bolid na sezon 2010

McLaren, Formuła 1, Button, Hamilton, bolid McLaren 2010

Oczom oglądających prezentację po odsunięciu zasłony przez Jensona Buttona i Lewisa Hamiltona ukazał się bolid w kolorze bardzo podobnym do zaprezentowanego kilka dni wcześniej na bolidzie MerceesGP. Szef zespołu - Martin Whitmarsh - stwierdził, że jest to markowy kolor McLarena i pozostanie na bolidach w tym sezonie. Znajdziemy na nim również logo Mercedesa, który pozostał dostawcą silników dla teamu McLaren.

Lewis Hamilton stwierdził, że bolid wygląda zupełnie inaczej niż ten z poprzedniego sezonu. Uwagę zwraca podniesiony dziób, podobny do rozwiązania stosowanego w zeszłym sezonie przez team Red Bull. Szef zespołu zwrócił również uwagę na pokrywę silnika w kształcie "płetwy rekina", która łączy się z tylnym spoilerem i przyznał, że auto zostało celowo ustawione tak, by fotoreporterzy nie mieli możliwości uchwycenia podwójnego dyfuzora, znajdującego się między tylnymi kołami.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    W siedzibie operatora telefonii komórkowej Vodafone, który jest głównym sponsorem teamu, zaprezentowano bolid na rozpoczynający się niebawem sezon F1.
    auto motor i sport, 2010-02-01 08:26:35
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij