auto motor i sport poleca:

Mega ekstremalna Astra

Poleć ten artykuł:

Opel przygotował wyścigowy wariant Astry OPC. Ciekawostką jest fakt, że powstanie krótka seria, którą będzie można się poruszać po drogach publicznych, a i wstydu nie będzie po wjechaniu na tor wyścigowy.

Opel Astra OPC Extreme

Dwanaście lat temu Opel przedstawił światu Astrę OPC X-treme. Jednak wówczas zabrakło kolejnego kroku i skończyło się tylko na modelu koncepcyjnym. Dziś niemiecka marka zamierza być bardziej odważna. Powstanie seria limitowana Opla Astry OPC Extreme, której właściciele będą mogli się poruszać także i po zwykłych drogach.

Auto powstało na bazie wyścigowej Astry OPC Cup z wyścigu Nürburgring Endurance Championship (VLN). Do jego budowy wykorzystano m.in. komponenty karbonowe, dzięki czemu obniżono masę auta w porównaniu do Astry OPC. Wyposażenie wariantu Extreme obejmuje m.in. zintegrowaną ramę bezpieczeństwa, fotele kubełkowe i sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa.

Astra OPC Extreme zostanie pokazana po raz pierwszy już za nieco ponad miesiąc, podczas wystawy samochodowej w Genewie. Wówczas też poznamy dane techniczne tej wersji.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 84 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Opel | Opel Astra | Opel Astra OPC

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (2)

Samuraj, 31 stycznia 2014, 21:25

Bo więcej na razie nie pokazali. ;)

airmatic, 31 stycznia 2014, 14:48

W newsie boli tylko jedno zdjęcie, ale wygląd Astry faktycznie miażdży :w00t:
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij