auto motor i sport poleca:

Mekka dla niewdzięcznych

Poleć ten artykuł:

Nie podoba ci się, że co trzeci samochód na parkingu wygląda identycznie jak twój? Przyjedź do Essen na największą w Europie wystawę tuningową - nawet jeśli nic nie kupisz, to na pewno się zainspirujesz.

Essen Motor Show Zobacz całą galerię

Setki tysięcy ludzi przybywa co roku na Essen Motor Show, by podziwiać najbardziej odjechane auta. Nie wystarcza im to, co dała fabryka, szukają pomysłów na modyfikacje własnego samochodu, ale też chcą się zachwycić najbardziej ekstremalnymi maszynami Starego Kontynentu. I

ndywidualizacja, modyfikacja, poprawa osiągów - nieważne jak to nazwiesz, wszystko i tak podpada pod jedno wspólne określenie: tuning. Jedni są mu zdecydowanie przeciwni, dla innych stał się sensem życia. Jak daleko można się w nim posunąć? Na tyle, na ile wyobraźnia oraz liczba zer na koncie pozwolą. Jeśli ma się tych zer wystarczająco dużo, można zainteresować się Brabusem i zamówić nową C klasę, występującą w Essen pod kryptonimem Brabus Bullit. Nazwa ta powinna raczej być kojarzona z bykiem z corridy, niż z Mustangiem cwałującym po ulicach San Francisco. Również z produktem Mercedesa owa C-klasa ma już niewiele wspólnego. V12 pod maską, 730 KM i 1320 Nm dostępne od 2100 obr/min. Czy to "coś" można jeszcze nazwać silnikiem?

Jeśli jednak ciemne wnętrze - wyściełane od podłogi aż po sufit skórą i włóknem węglowym - nie bardzo kogoś kręci, może przyjrzeć się ofercie Carlssona. Poczesne miejsce zajmuje w niej model CK65 Eau Rouge Gold, pokryty w połowie złotym lakierem. Technika zamknięta w nadwoziu tego auta jest równie imponująca, jak ta w Bullicie Brabusa - obowiązkowe dwanaście cylindrów, ponad 700 koni i moment obrotowy wyższy niż 1000 Nm. Za to przestrzeń życiowa we wnętrzu prezentuje się zupełnie inaczej. Niemiecki projektant Etienne Aigner zadbał o to, by połączenie jaśniutkiej skóry i drewna zawstydzało każdego, kto uważa, że już zwykłe wnętrze seryjnego Mercedesa jest piękne.

Tagi: tuning | targi | Essen | dziewczyny | hostessy

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij