auto motor i sport poleca:

Mercedes - Benz CLA 45 AMG Racing Series: kolejna wyścigówka z "gwiazdą"

Poleć ten artykuł:

Zadowoleni z sukcesu wyczynowego SLS-a GT3, inżynierowie Mercedesa wprowadzają w życie projekt mniejszego i tańszego wyścigowego auta.

Zobacz całą galerię

Mercedes nie przedstawił dokładnej specyfikacji modelu, lecz wiadomo, że samochód będzie dostępny z 2-litrową, czterocylindrową jednostką z turbo. Auto będzie dostosowane do montowania różnych silników i skrzyń biegów w zależności od serii wyścigowej w jakiej przyjdzie mu startować.

Mercedes CLA 45 Racing Series może posiadać napęd na przednie lub wszystkie koła. Auto zostało znacząco zmodyfikowane. Poszerzono rozstaw kół, obniżono i utwardzono zawieszenie oraz zamontowano klatkę bezpieczeństwa, wyścigowe "kubły" oraz mocniejsze hamulce. Sportowa kierownica została zespolona z wyścigowymi łopatkami do zmiany biegów, a o bezpieczeństwo kierowcy dba system gaśniczy.

Aby możliwe jak najbardziej odchudzić samochód, wyrzucono większość materiałów we wnętrzu - kokpit pozostał jednak obszyty skórą, co jest nieco dziwnym zabiegiem. Także karoseria jest znacznie lżejsza niż w seryjnym CLA AMG. Większość jej części została zbudowana z włókien węglowych.

Karoserie poszerzono i poszarpano wlotami powietrza, błotniki "nadmuchano" oraz zamontowano pokaźnej wielkości tylne skrzydło - wszystko to dla lepszej aerodynamiki.

Więcej szczegółów poznamy na nadchodzących targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.

amis

Tagi: racing | cla | amg 45 | mercedes

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij