auto motor i sport poleca:

Mercedes-Benz CLS Shooting Brake bez następcy?

Poleć ten artykuł:

Jak donoszą zagraniczne media, jedno z najpiękniejszych kombi świata ma nie doczekać się swojego następcy. Popyt na Mercedesa-Benza CLS Schooting Brake nie zadowala szefostwa. 

Mercedes CLS Shooting Brake

To jedna z najsmutniejszych informacji jaka płynie do nas ze Stuttgartu. Mercedes-Benz CLS Shooting Brake, według doniesień zagranicznych mediów, ma nie doczekać się swojego następcy w nadchodzącej generacji tego modelu. Ale ponieważ nie jest to jeszcze oficjalne stanowisko szefów Mercedesa, mamy nadzieję, że informacja ta nie potwierdzi się, a przepiękne kombi z gwiazdą na masce nadal zdobić będzie nasze ulice.

Powodem rzekomej decyzji o „uśmierceniu” Shooting Brake’a jest zbyt małe zainteresowanie tym modelem na rynku Ameryki Północnej oraz na tak chłonnym rynku Chińskim. Choć z punktu widzenia postrzegania marki designerskie kombi zrobiło kawał dobrej roboty, a jego następca podobno już znajdował się na deskach kreślarskich, to po dokładnym przyjrzeniu się danym sprzedażowym, ów projekt trafić miał do kosza.

Z drugiej strony zastanawiamy się, czy z zainteresowaniem CLS-em w kombi faktycznie jest tak słabo, skoro Mercedes zdecydował się wprowadzić do produkcji mniejszego Shooting Brake’a na bazie CLA. W gamie modelowej niemieckiego producenta coraz więcej jest niszowych „wynalazków” zapychających luki pomiędzy poszczególnymi modelami jak np. świeżo zaprezentowany GLE Coupe czy nadchodzący GLC Coupe. 

Tagi: Mercedes-Benz | CLS Shooting Brake | koniec produkcji

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij