auto motor i sport poleca:

Mercedes CLS 63 AMG – bez tajemnic

Poleć ten artykuł:

Mercedes CLS 63 AMG Zobacz całą galerię

Pod maską CLSa 5,5-litrowe, podwójnie uturbione V8, które zastąpiło zasłużoną, ale niepoprawną ekologicznie jednostkę o pojemności 6,3 litra. Z nowego silnika wyciśnięto 521 KM mocy i 700 Nm momentu obrotowego, a w wersji z pakietem AMG Performance - 550 KM i aż 800 Nm. W zapanowaniu nad tymi liczbami wspiera kierowcę siedmiobiegowa skrzynia AMG Speedshift MCT.

Do zalet CLS 63 AMG zaliczyć można średnie spalanie poniżej 10 litrów na 100 km. Według producenta, zgodnie z normą New European Driving Cycle, zużycie wynosi 9,9 litra. To daje 32% oszczędności w porównaniu z 510-konnym silnikiem 6,3 i wygląda świetnie w materiałach prasowych. Oszczędność wynika z zastosowania systemu stop/start i odchudzenia konstrukcji przy wykorzystaniu aluminium, a także zastosowania nowych wtryskiwaczy paliwa.

Tak skonfigurowane auto przyspiesza do 100 km/h w 4,4 sekundy (AMG Performance - 4,3 s) i rozpędza się do elektronicznej bariery 250 km/h.

Auto seryjnie wyposażone będzie m.in. w reflektory LED i 19-calowe felgi aluminiowe obute w opony o szerokości 255 mm z przodu i aż 285 mm z tyłu. W pakiecie AMG Performance dodatkowo ujęto kompozytowe hamulce, wstawki z włókna węglowego i fortepianowej czerni w kabinie, spoiler z włókna na klapie bagażnika, inny wzór felg aluminiowych i przesunięcie limitu prędkości do 300 km/h.

Ile to kosztuje? W Niemczech cennik zaczyna się od prawie 116 tysięcy euro. Na pakiet AMG Performance trzeba szykować dodatkowo ponad 7700 euro.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | CLS | 63 AMG

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij