Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Mercedes E-klasa – już za rok

Mercedes E-klasa W212

Mercedes testuje już prototypy w różnych częściach Niemiec. Wiadomo, że nowa E-klasa nosić będzie oznaczenie W212.

System SBC, który jest dostępny w obecnej generacji, odejdzie do lamusa na rzecz konwencjonalnych hamulców, które wyposażone będą jednak w kilka ciekawych funkcji np. oczyszczanie tarcz podczas złej pogody czy selektywna kontrola hamowania podczas pokonywania zakrętów. Opcjonalnie będą dostępne tarcze ceramiczne (seryjne w wersjach AMG).

Nowa E-klasa ma wyglądać bardziej sportowo i dynamicznie niż kiedykolwiek wcześniej. Na spyshotach widać masywny przedni zderzak, bardziej geometryczne wloty powietrza i mocniej podkreślony grill.

Najwięcej nowości będzie jednak w temacie wspomagania kierowcy podczas jazdy. Do auta zawitają takie systemy jak ostrzeganie przed pokonywaniem pasa jezdni, kontrola ruchu oczu, identyfikacja sygnalizacji świetlnej czy czujniki warunków drogowych. System stabilizacji toru jazdy wyczulony będzie na podmuchy wiatru i wypukłości na drodze.

E-klasa W212 będzie miała szeroką gamę silników V6 i V8, dla wersji AMG przewidziana jest 6,3 litrowa jednostka o mocy większej niż 500 KM.

 Źródło: automedia

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Debiut nowego modelu spodziewany jest na przyszłoroczne targi we Frankfurcie.
    auto motor i sport, 2008-08-06 14:31:09
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij