Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Mercedes Klasy A – taki jak w Szanghaju

Mercedes, klasa A, AMG Mercedes A25 AMG

Gorden Wagener - szef design Mercedesa zapowiedział, że koncepcyjny model Vision A pokazany kilka dni temu w Szanghaju jest "realistyczną" zapowiedzią tego jak będzie wyglądać nowy model Klasy A gdy wejdzie do produkcji w przyszłym roku. Dodał po chwili, że oczywiście rynkowa odmiana dostępna będzie również w pięciodrzwiowym nadwoziu, będzie mieć zmienioną linię szyb, reflektory i osłonę chłodnicy. Czyli w sumie może wyglądać zupełnie inaczej.

Nie ma też co się spodziewać tak futurystycznego wnętrza. Według zapowiedzi ma ono być przygotowane z doskonałej jakości materiałów, podobno nawet lepszych niż w obecnej Klasie C. Kolejną ciekawostką jest informacja jakoby system COMAND pozwalał na ściąganie do samochodu nowych aplikacji. Jakie to miałyby być programy - tego jeszcze nie podano.

Dodatkowo według szefa działu badań I rozwoju - Thomasa Webera - w gamie miałaby się pojawić wersja z oznaczeniem AMG. Plotka głosi, że pod jej maskę trafić może dwulitrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o mocy między 320 a 350 KM. Miałby on być zestawiony z dwusprzęgłową skrzynią biegów i napędzać wszystkie koła. Nie możemy się doczekać!

źródło: autocar.co.uk

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Na AMG nie mogę się doczekać. Oby samochód trafił w jak najmniej zmienionej formie do produkcji, bo jest naprawdę ładny.
  ~Samuraj, 2011-04-29 13:52:37
 • avatar
  zgłoś
  Produkcyjna wersja ma się niewiele różnić od pięknego konceptu z Chin. I powstanie również w wersji AMG!
  auto motor i sport, 2011-04-29 08:46:54
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij