auto motor i sport poleca:

Mercedes S 600 Guard: Dla VIP-ów

Poleć ten artykuł:

Mercedes Klasy S wprowadza model przeznaczony dla ważnych osobistości. S 600 Guard ma ochronę balistyczną na poziomie VR9, a po ludzku - zniesie atak terrorystyczny, ostrzał z broni maszynowej i ochroni przed odłamkami.

Mercedes S600 Guard Zobacz całą galerię

Ten muskularny bodyguard pod maską ma 6-litrowy silnik V12, a w środku ten sam przepych i luksus, co w zwykłej Klasie S. Mercedes już od wielu lat zajmuje się produkcją aut opancerzonych, a nowy model tylko pokazuje, że Niemcy mają już niemałe doświadczenie w tej dziedzinie.

Nie jest to jednak tylko zmodyfikowana Klasa S, bowiem "opancerzanie" zaczyna się już na etapie produkcji. Komponenty ochronne ze specjalnej stali są montowane między strukturą nadwozia a karoserią już na taśmie produkcyjnej. Dodatkowe zabezpieczenie przed odłamkami zapewniają elementy z włókien aramidowych i polietylenu. Szyby mają zróżnicowaną grubość, od wewnątrz pokryte poliwęglanem.

To wszystko sprawia, że Mercedes S 600 Guard spełnia wszystkie wymogi w zakresie ochrony władz w Niemczech i jako pierwszy model na rynku uzyskał homologację VR9. Mimo tych przeróbek, Klasa S nie wybiega wyglądem poza szereg. Na ulicy nie widać żadnej różnicy.

Do napędu służy najmocniejsza (pomijając wersje AMG) jednostka V12 o mocy 530 KM i momencie aż 830 Nm. Ze względu na wyższą masę auta, prędkość maksymalną ograniczono do 210 km/h.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | Mercedes klasa S | Guard | opancerzone

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij