Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Mercedes S600 Pullman Guard - luksus absolutny, pewna ochrona

Mercedes S600 Pullman Guard

Niemiecka marka ma na liście korzystających ze swoich usług m.in. głowy państwa, rodziny królewskie, bogatych biznesmenów czy gwiazdy showbiznesu. Najnowszą propozycją dla tych, którym "życie miłe" jest Mercedes S600 Pullman Guard - jedno z najbezpieczniejszych aut w historii.

Oczywiście, bezpieczeństwo nie oznacza rezygnowania z komfortu. S600 Pullman Guard zapewnia go jeszcze więcej niż normalne odmiany S-klasy. Wszystko dzięki przedłużonemu rozstawowi osi. Nowy "strażnik" Mercedesa bazuje na modelu S600.

Pod maską znajduje się 5,5-litrowy silnik biturbo o 12 cylindrach rozstawionych w układzie V. Auto legitymuje się mocą 517 koni mechanicznych i maksymalnym momentem obrotowym 830 Nm. Mercedes nie podał osiągów Pullmana jednak należy sądzić, że będą one wystarczające.

S600 Pullman Guard posiada certyfikat ochrony na poziomie B6/B7. Oznacza to, że zapewnia bezpieczeństwo pasażerom podczas ataku granatami ręcznymi, różnymi materiałami wybuchowymi, a także pociskami z broni ręcznej. Pozostałe urządzenia ułatwiające przeżycie to opony typu run-flat, system przeciwpożarowy i gaśniczy i w końcu samouszczelniający się zbiornik paliwa. Brzmi okazale, prawda?  

Jak na razie, nie ma żadnych danych o cenie modelu S600 Pullman Guard, który obok pancernej E-klasy i G-klasy jest trzecim Mercedesem tego typu w  ofercie.  

Źródło: worldcarfans

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Mercedes świętuje 80-lecie tworzenia pojazdów pancernych. Na rynku pojawiła się właśnie 5 generacja super-odpornej S-klasy.
    auto motor i sport, 2008-09-24 10:47:23
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij