Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Mercedes SLK – wyciek wideo

Długi na prawie 10 minut film po pojawieniu się w sieci szybko z niej zniknął. Ale tylko na moment. W błyskawicznym tempie pojawi ł się ponownie na kontach kilkudziesięciu użytkowników Youtube. Dzięki temu możemy zobaczyć, że pomimo drobnych zmian w sylwetce, SLK znacznie różni się od swojego poprzednika. Nabrał krzepy, jest masywniejszy i bardziej muskularny, a do tego bardzo podobny do modelu CLS. Pas przedni, kształt reflektorów z diodami LED do jazdy dziennej wyraźnie nawiązują stylistycznie do czterodrzwiowego coupe, a kto wie, może nawet do skrzydlatego SLS-a. Z tyłu natomiast znajdziemy LED-owe lampy, które mocno zachodzą na tylne nadkola, podobnie jak w modelach klasy C.

Elektrycznie składany dach nowego SLK-a wykonany został częściowo ze szkła, które naciśnięciem jednego przycisku można przyciemnić, by słońce nie piekło w głowy pasażerów. O ile są tacy, którzy jeżdżą w słońcu z dachem nad głową. Dodatkowo nie zabrakło systemu Air-Scarf - zapewniającego nadmuch ciepłego powietrza na kark kierowcy i pasażera, adaptacyjnych reflektorów, aktywnego tempomatu, czy fukcji Stop/Start.

Auto ma trafić do produkcji już w marcu, więc lada dzień możemy spodziewać się szerszej prezentacji z informacją o wersjach silnikowych, jakie będą dostępne. Podobno w ofercie SLK w końcu pojawi się silnik wysokoprężny.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Już się tak nie czepiajmy Leaf'a. Mi SLK przypomina nieco większego SL - a, ale to kwestia subiektywna. Jest ładniejszy niż poprzednik, to na pewno. Diesel? To będzie ciekawe, ale cena pewnie jak zwykle porażająca. :/
  ~Samuraj002, 2010-12-06 17:29:38
 • avatar
  zgłoś
  A to dobre ! Jeszcze producent nie podsycał napięcia przed premierą, a tu już filmik zwiał do sieci i wpadł prosto w nasze łapy Przynajmniej ten rok kończy się ciekawie (jeśli nie liczyć laureata Car of the Year '11)
  airmatic, 2010-12-06 08:25:52
 • avatar
  zgłoś
  Na Internet nie ma mocnych - jak już coś do niego trafi, trudno to z niego usunąć. Przekonali się o tym marketingowcy Mercedesa, którym nie udało się cofnąć francuskiej reklamy nowego SLK.
  auto motor i sport, 2010-12-06 08:19:07
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij