Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Mercedes SLS AMG bez dachu – w przyszłym roku?

Mercedes, SLS AMG

Ola Kallenius - szef AMG - w wywiadzie dla Auto Motor und Sport uchylił rąbka tajemnicy czego możemy spodziewać się po Mercedesie w najbliższym czasie. Najważniejszą informacją jaką przekazał jest ta, że już w przyszłym roku, podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie zobaczymy otwartą wersję modelu SLS.

Skrzydła mewy to klasyka i piękne nawiązanie do tradycji, ale umówmy się - mają swoje wady. Niższym kierowcom nie jest łatwo sięgnąć do nich, gdy zajmą miejsce za kierownicą, a do tego nie każdy ma siłę, by unieść te wrota, gdy jest zamknięty w środku. Poza tym, gdziekolwiek się ich nie otworzy, zaraz przybiegają tłumy gapiów. A taki SLS w wersji kabrio będzie miał zwykłe drzwi i zupełnie nie będzie się wyróżniał w tłumie aut spotykanych codziennie na ulicy.

Pomijając tę wiadomość, szef AMG wspomniał jeszcze o przyszłorocznej premierze nowego CLS63 AMG i SLK AMG. Ten ostatni ma podobno oferować technologię odłączania połowy cylindrów, co ograniczy paliwożerność jego V-ósemki.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Dobry pomysł z tymi cylindrami. Na co dzień i tak nie używamy takiej mocy, więc spokojnie można z tego skorzystać, a w razie czego pokazać komuś gdzie raki zimują. I tu odezwie się moje zamiłowanie do aut coupe - otwartemu SLS - owi mówię nie. Oczywiście pojawienie się takiej odmiany było kwestią czasu, ale mi cabrio w ogóle nie podchodzi. :/
  ~Samuraj002, 2010-12-06 17:48:16
 • avatar
  zgłoś
  a po co Ci 8 cylindrów pracujących w korku?
  esper, 2010-12-06 14:31:11
 • avatar
  zgłoś
  A więc czekamy! Zapowiada się kolejny remake motoryzacyjnej legendy w klasie supercars, w odmianie z płóciennym dachem (bez skrzydeł mewy, czyli coś dla niejakiego Jeremy Clarksona ).Tylko jedno: podarujcie sobie ten system "obcinania" połowy cylindrów. To tak, jakby podcinać skrzydła mewie
  airmatic, 2010-12-06 14:25:20
 • avatar
  zgłoś
  We wrześniu przyszłego roku zobaczymy Gullwinga bez otwieranych do góry drzwi.
  auto motor i sport, 2010-12-06 09:15:01
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij