Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Mercedes SLS AMG – oficjalnie jako kabriolet (wideo)

Mercedes SLS AMG Roadster Mercedes SLS AMG Roadster

O tym, że to auto powstaje wiadomo było od dawna - Mercedes co jakiś czas wypuszczał kolejna informację o jego budowie, a ostatnio nawet pokazał zestaw zdjęć z końcowych testów. Teraz nadeszła chwila pierwszej prezentacji. Wyłącznie w internecie, bo w "realu" będzie można zobaczyć go dopiero we wrześniu we Frankfurcie.

Roadster z miękkim dachem napędzany jest tą samą jednostką napędową, co jego starszy, zamknięty brat. To 6,3-litrowe V8 ma 571 KM mocy i 650 Nm momentu obrotowego. Kabriolet, o 40 kg cięższy od wersji coupe (1661 kg), przyspiesza do setki w identycznym czasie - 3,8 sekundy i rozpędza się do 317 km/h - z taką samą prędkością można jeździć wersja coupe.

Miękki dach jest oczywiście elektrycznie sterowany i można go składać/rozkładać do prędkości 50 km/h. Co ciekawe, nie zmniejsza on wielkości bagażnika - tak samo jak w coupe, w kabriolecie ma on "oszałamiające" 173 litry pojemności.

Jak wspomnieliśmy na początku, auto będzie można oglądać we wrześniu we Frankfurcie, a do sprzedaży trafi jeszcze tej jesieni.

Która wersja tego modelu bardziej pasuje do Waszych upodobań? Klasyczny Gullwing, czy może jego nowa odmiana?

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Zapewne autor newsa wspominał coś o swojej "wczorajszej" kondycji w "maxi żarłokach" (joke)
  airmatic, 2011-05-30 22:15:49
 • avatar
  zgłoś
  Zwykłe coupe z charakterystycznymi drzwiami jest według mnie dużo lepsze. R8 w wersji bez dachu jest ładniejsze moim zdaniem niż zaprezentowany Merc.PS. Chyba trochę przesadzona prędkość. Ma być 50 km/h i takie drobne literówki: 173 litry pojemności, we Frankfurcie.
  ~Samuraj, 2011-05-30 17:18:35
 • avatar
  zgłoś
  Najbardziej charakterystyczny model z gwiazdą na masce doczekał się wersji cabrio. Gullwing bez mewich skrzydeł?
  auto motor i sport, 2011-05-30 09:55:46
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij