auto motor i sport poleca:

Mercedes Vito E-Cell – eko-dostawczak

Poleć ten artykuł:

Mercedes, Vito, E-Cell Zobacz całą galerię

W tym roku na ulice wyjedzie 100 egzemplarzy, w przyszłym dołączy do nich kolejne 2000. Mają one służyć do testów pozwalających niemieckiemu producentowi na rozpoczęcie seryjnej produkcji elektrycznej odmiany modelu Vito.

Vito E-Cell jest w stanie przejechać bez ładowania około 130 km i przewiezie przy tym do 900 kg ładunku. Źródło napędu stanowi silnik elektryczny o mocy 60 kW, oddający do dyspozycji kierowcy 280 Nm momentu obrotowego. Energię do silnika dostarczają akumulatory umieszczone pod podłogą przedziału towarowego.

Akumulatory będą zasilane w sieci stacji przygotowanych przez niemieckich dostawców energii elektrycznej. Będzie je można ładować również ze zwykłego gniazdka elektrycznego. Dodatkowo producent zapowiedział instalację systemu podobnego do układów KERS stosowanych w F1, pozwalających na odzyskiwanie energii podczas hamowania i wykorzystanie jej do ładowania akumulatorów.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 101 721 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, minibus-4, mixt-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | Vito | E-Cell

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij