auto motor i sport poleca:

Mercedes buduje silnik z ludźmi z F1

Poleć ten artykuł:

Szef Mercedes-AMG zapowiedział, że dwulitrowy, czterocylindrowy motor nie będzie już udoskonalany. Można rzecz, że wszystko ma swoje granice.

Test Audi BMW Mercedes Jeep

Głównodowodzący AMG w rozmowie z serwisem motoring.com.au przyznał, iż jego ludzie z dwulitrowego silnika turbo wycisnęli już wszystkie soki. Mowa o jednostce napędzającej modele CLA45 AMG, GLA45 AMG, a która debiutowała w A45 AMG. Po modyfikacjach Niemcy wyciągnęli z motoru 381 KM i 475 Nm maksymalnego momentu obrotowego. "Technologia turbo jest bardzo ograniczona" - stwierdził Tobias Moers.

Pracę nad następcą dwulitrowego silnika już trwają wraz z działem Mercedes-AMG High Performance Powertrains - to ludzie z HPP opracowali doskonałą jednostkę V6 1,6 l turbo, która pracuje w bolidach F1 Mercedesa, wspierana przez technologię hybrydową. I to właśnie hybrydyzacja może trafić do przyszłego A45 AMG wraz z mniejszym, 1,6-litrowym silnikiem.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | Mercedes A45 AMG | CLA 45 AMG | GLA 45 AMG | Mercedes-AMG

Oceń artykuł:

2,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij