auto motor i sport poleca:

Mercedes planuje cztery elektryczne modele

Poleć ten artykuł:

Mercedes chce wprowadzić na rynek cztery nowe modele z napędem elektrycznym. Nie jest to wcale odległa przyszłość, bowiem już w tym roku ma pojawić się pierwszy taki samochód.

Mercedes F-Cell Concept

Mercedes poczuł się zachęcony niemieckimi ulgami podatkowymi dla samochodów elektrycznych i oczywistym jest fakt, że wprowadzi taki model na rynek. Popyt na takie pojazdy z pewnością wzrośnie. Elektryczna Klasa B już w tym roku ma zawitać do salonów, a w przyszłym roku pojawi się pojazd (prawdopodobnie model GLC) napędzany ogniwami wodorowymi.

Na tym jednak nie koniec. Do 2020 roku Mercedes chce wypuścić na rynek jeszcze dwa elektryczne sedany oraz dwa SUV-y. Źródła ze Stuttgartu podają, że auta będą bazować dla modelach C, S, GLA i GLC. Jednak mają znacznie wyróżniać się od swoich braci zasilanych tradycyjnym paliwem.

Mówi się, że napęd w zależności od modelu może mieć moc od 100 do nawet 536 KM. Akumulatory mają mieć na tyle mocy, żeby można było przejechać 250 km.

Oprócz czterech wspomnianych modeli, Mercedes szykuje też elektryczne odmiany Smartów ForTwo i ForFour.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | samochód elektryczny

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij