auto motor i sport poleca:

Mercedesy R, ML i GL z AdBlue

Poleć ten artykuł:

Mercedes ML 320 BlueTEC Zobacz całą galerię

Identyczne rozwiązanie znane było do tej pory tylko z samochodów ciężarowych. AdBlue to wodny roztwór mocznika stosowany jako środek powodujący rozpad bardzo szkodliwych tlenków azotu w wydalanych z silnika spalinach.

Modele R 320 BlueTEC, ML 320 BlueTEC i GL 320 BlueTEC dostępne będą na razie tylko na rynku amerykańskim. Pod ich maskami pracuje świetny, dobrze znany 3,2-litrowy, sześciocylindrowy turbodiesel o mocy 211 koni mechanicznych.

Zastosowanie wtrysku AdBlue pozwala na spełnienie surowych amerykańskich norm czystości spalin. Silnik BlueTEC jest tak czysty, że jest w stanie sprostać nawet przyszłej europejskiej normie emisji spalin Euro 6.

W przypadku R-klasy i ML-a zbiornik na AdBlue ma 28 litrów, a w GL-u jest o 4 litry większy. Średnie spalanie roztworu mocznika na 100 km wynosi około 0,1 litra, dlatego stosowanie AdBlue nie będzie mocno uciążliwe dla użytkownika samochodu.

Wszystkie SUV-y wyposażone są w świetne 7-biegowe automatyczne skrzynie biegów 7G-TRONIC i posiadają bardzo bogate wyposażenie podnoszące komfort i bezpieczeństwo. Auta do sprzedaży w USA wejdą na jesień.

Źródło: Mercedes

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | R | ML | GL | BlueTEC | AdBlue

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij