Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Michelin przemierza świat wspólnie z Renault

Renault Sherpa Renault Sherpa

Sześć samochodów Renault Kerax oraz sześć Renault Sherpa zostanie wyposażonych w ciężarowe opony przeznaczone do jazdy terenowej, Michelin XZL.

Samochody Renault przemierzą dystans ponad 30 tysięcy kilometrów, czyli więcej niż wynosi odległość od północnego do południowego bieguna Ziemi. Trasa rajdu prowadzi przez trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę, które charakteryzują się skrajnie odmiennymi warunkami klimatycznymi. Podłoże w tych regionach jest diametralnie różne - samochody będą musiały pokonać zarówno skutą lodem północ, stepy, lasy równikowe oraz rozpalone słońcem pustynie na południu. Takie warunki wymagały starannego wyboru wszechstronnego, wytrzymałego ogumienia.

Samochody Renault Sherpa, zazwyczaj wykorzystywane na potrzeby francuskiej armii oraz Renault Kerax, przeznaczone do jazdy w warunkach ekstremalnych zostaną wyposażone w opony ciężarowe Michelin XZL, stworzone specjalnie z myślą o miękkim podłożu, takim jak błoto, piasek i śnieg. W strefie okołopolarnej, bieżniki opon zostaną dodatkowo pogłębione aby zwiększyć przyczepność do podłoża.

Po 130 dniach wyprawy, po przejechaniu przez terytorium 21 krajów, 8 lipca 2009 r. samochody dotrą na Przylądek Dobrej Nadziei.

Źródło: Michelin

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 33 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Już 1 marca ciężarowe opony Michelin XZL będą miały okazję sprawdzić się w ekstremalnych warunkach w trakcie wyprawy „Cape to Cape". Rajd rozpoczyna się w Norwegii na Przylądku Północnym, a kończy w RPA na Przylądku Dobrej Nadziei.
    auto motor i sport, 2009-02-23 15:31:17
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij