Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Mini-Opel nazywa się Adam

Opel Adam Opel Adam

Dotychczas konkurent malucha VW Up!-a czy Skody Citigo był znany pod roboczą nazwą Junior. Chociaż słowo "znany" jest tu nieco na wyrost. O najmniejszym modelu Opla wiadomo było dotąd, że powstanie na skróconej płycie podłogowej Corsy, długość jego nadwozia wyniesie 3,5 m, będzie miał troje drzwi i miejsce dla czterech pasażerów. Maluch zostanie pokazany na jesiennym salonie samochodowym w Paryżu; w Niemczech ma być sprzedawany jeszcze w tym roku w cenie poniżej 10 tysięcy euro.

Opel Adam ma wyglądem nawiązywać do Astry GTC. Opadająca ku tyłowi linia dachu nadaje mu wygląd nieco zbliżony do coupe, gdy spojrzeć na auto z boku w oczy rzucają się krótkie zwisy nadwozia i niemal pionowy tył. Wnętrze małego Opla ma być z wyglądu bardziej eleganckie niż to w VW Up!-ie.

Małego Opla będzie można kupić z jednym ze znanych diesli lub silników benzynowych o zmniejszonym zużyciu paliwa, a także w wersji elektrycznej (od 2014 roku) oraz jako hybrydę. Najmniejszym konwencjonalnym silnikiem będzie trzycylindrowa jednostka benzynowa o pojemności jednego litra, która ma zużywać poniżej 4 litrów paliwa na 100 km.

Czy imię nadane najmniejszemu Oplowi (nawiązujące do założyciela firmy - Adama Opla) się przyjmie? Zapewne przyjdzie nam się do niego przyzwyczaić, ale na razie zdanie w rodzaju "Adam ma krótki zwis" niełatwo przechodzi nam przez klawiaturę...

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Czymś muszą się wyróżnić, żeby móc konkurować z Pandą czy Up!, a te nie odpuszczą bo mają sporo atutów.
  garfield, 2012-05-08 18:46:24
 • avatar
  zgłoś
  Taki maluszek jako hybryda - nieźle. Swoją drogą to zdjęcie to jakaś wizja?PS. "Adam ma krótki zwis", Adam posiada małe rozmiary ... - no cóż.
  ~Samuraj, 2012-05-08 16:30:02
 • avatar
  zgłoś
  Opel Adam - tak będzie się nazywał mały samochód Opla, który w sprzedaży w Europie pojawi się jeszcze w 2012 roku.
  auto motor i sport, 2012-05-08 15:17:15
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij