auto motor i sport poleca:

Mitsubishi i Nissan będą wspólnie budować malucha

Poleć ten artykuł:

Mitsubishi Zobacz całą galerię

Projekt, w którym obaj producenci mają równe udziały, zakłada budowę małego miejskiego auta, które wyjedzie na ulice Japonii w roku 2012. W tym samym roku zadebiutować ma nowy model Mitsubishi w klasie B, przygotowany na wszystkie rynki, na których działa Mitsubishi. Oba te  projekty łączy jedynie rok wprowadzenia na rynek - pierwszy, przy którym współpracują obaj producenci, dotyczy wyłącznie Kraju Kwitnącej Wiśni, a drugi - globalny, jest samodzielnym projektem MMC, nie związanym z Nissanem.  Przy okazji warto wspomnieć, że Nissan wspiera już producenta Smartów w przygotowaniu nowego modelu ForFour na rynek amerykański.

Dodatkowo Nissan zbuduje dla Mitsubishi samochód typu van/kombi, przeznaczony na rynek japoński, a Mitsubishi wesprze Nissana w temacie budowy SUV-a dla klientów na Bliskim Wschodzie. W uproszczeniu oznacza to, że w Japonii pojawi się auto Nissana z trzema diamentami Mitsubishi na masce, a klienci z Bliskiego Wschodu dostaną Mitsubishi ze znaczkiem Nissana.

Obie firmy współpracują już od dawna w kilku projektach, między innymi budują razem silniki do popularnych w Japonii mikrosamochodów o pojemności poniżej 600 cm3. Być może niebawem zaczną również budować dla nich napędy elektryczne. Ponadto w dłuższej perspektywie obydwie firmy badają możliwość współpracy przy produkcji i opracowaniu nowej generacji jednotonowego pickupa.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 49 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mitsubishi | Nissan

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij