auto motor i sport poleca:

Mitsubishi po raz trzeci startuje w Pikes Peak

Poleć ten artykuł:

Wyścig Pikes Peak to nie tylko sportowa rywalizacja i walka o najlepsze czasy. To także pole do popisu dla inżynierów. Ci z Mitsubishi wystawiają do walki dwa elektryczne modele - MiEV Evolution III.

mitsubishi miev III evo

Między 23 a 29 czerwca w USA w stanie Colorado startuje słynny wyścig Pikes Peak. Chodzi o to, żeby jak najszybciej dojechać na szczyt góry Pikes Peak. Mitsubishi startuje w tym wyścigu od 2012 roku.

W tegorocznej edycji eventu Japończycy wystawiają dwa elektryczne modele z napędem na cztery koła - MiEV Evolution III. W porównaniu do poprzednich wersji, te mają mocniejsze sinliki i lżejszą "budę". Cztery silniki (jeden na każde koło) generują w sumie 450 kW (612 KM) mocy. Zredukowano także wagę auta, stosując karoserię z włókna węglowego.

Mitsubishi do panowania nad MiEV Evolution III wystawia dwóch kierowców. Dwukrotnego mistrza Rajdu Dakar Hiroshi Masuokę i sześciokrotnego zwycięzcę Pikes Peak na motocyklu Grega Tracy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 49 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: pikes peak | Mitsubishi | wyścigi | wyścig

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (1)

airmatic, 2 czerwca 2014, 13:08

MIEV kojarzył mi się jak dotąd z bliźniakiem iON-a...
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij