auto motor i sport poleca:

Mitsubishi uśmierca trzy modele

Poleć ten artykuł:

O tym, że Mitsubishi zrezygnował z następcy Lancera Evo mówi się już od dawna. Niestety, to nie jedyne auto, które nie doczeka się nowej generacji. Mitsubishi chłodno kalkuluje i dla tych aut przewiduje miejsca w gamie modelowej.

Mitsubishi Lancer 2.0 DI-D Instyle

Obok wspomnianego Lancera, również Mitsubishi Galant nie doczeka się następcy. Wspomniał o tym prezes japońskiej marki, Osamu Masuko w wywiadzie udzielonym serwisowi Automotuive News. Powód jest banalny - pieniądze. Mitsubishi nie posiada środków na opracowanie tych aut i nie zmierza szukać pomocy u ewentualnych partnerów, a to w jakiś sposób obniżyło by koszty.

Strategia Mitsubishi na najbliższe lata obejmuje SUV-y klasy kompaktowej i średniej. W 2017 roku powinniśmy na rynku zobaczyć crossovera, który będzie pozycjonowany pomiędzy Outlanderem i ASX-em. Następny w kolejce jest nowy ASX, który powinien pojawić się na początku 2019 roku, co również potwierdził prezes Mitsubishi. Naszym zdaniem odbędzie się to dość późno, gdyż do tego czasu model ten(obecna generacja) będzie mocno trącił myszką.

I na koniec trzeci model, który nie doczeka się następcy. Chodzi o Mitsubishi Pajero. Tu sprawa także jest prosta, auto nie będzie spełniać norm spalania. Mitsubishi nie zamierza przeznaczać pieniędzy na opracowanie jednostek tylko dla tego auta, które będą zgodne z obecnymi i nadchodzącymi normami spalania.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 229 990 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mitsubishi | Lancer | Pajero

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij