auto motor i sport poleca:

Mniejszy Prius na zdjęciach

Poleć ten artykuł:

Toyota Prius C Zobacz całą galerię

Prius C ma być mniejszą i tańszą odmianą znanego i u nas "zwykłego" Priusa. Dołączy do rodziny razem z Priusem V - odmianą większą i bardziej rodzinną. Z informacji dostępnych w japońskim katalogu, który nieoficjalnie trafił już do internetu, dowiadujemy się, że nowy członek rodziny Priusa będzie miał 4 metry długości, 1,7 metra szerokości i 1,45 metra wysokości. Będzie więc odrobinę dłuższy od nowej Toyoty Yaris (odpowiednio 3,9 x 1,7 x 1,5 metra) i będzie mieć o 4 cm większy rozstaw osi (2550 vs 2510 mm).

W japońskiej specyfikacji pojawi się z 1,4-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 74 KM zestawionym z jednostką elektryczną o mocy 61 KM. Łączna moc zestawu to 100 KM. Podobno auto w tej konfiguracji ma przejeżdżać 100 km wykorzystując zaledwie 2,8 litra paliwa. To według japońskich standardów miary - nie ma co przenosić ich na europejski grunt, według tych samych zasad, obecny Prius pali tylko 2,6 litra. Musimy więc poczekać na europejską specyfikację i pomiary wykonane według europejskich norm.

Mały Prius ma zadebiutować w Japonii w grudniu podczas Tokyo Motor Show. Chwilę potem - w styczniu - auto zostanie pokazane w amerykańskiej specyfikacji w Detroit. W Europie prawdopodobnie zobaczymy je wiosną w Genewie.

Źródło: Ryuji via Carscoop

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 136 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Toyota | Prius | Prius C

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij